X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

AMANJEDA BY KATRIN KULDMA,  Amanjeda lugu

L 19.09
kl 19:00
Satelliit
Sissepääs: Tasuta

@ Kentmanni 6
Amanjeda Muhu inspiratsioonid on täna jõudnud lisaks kodumaa moesõpradele Milaanosse, Moskvasse, Astanasse ja Riiga. Milliseid väärtuseid kannab Eesti disainerbränd Amanjeda, mis on brändi lugu ja kuhu on liikumas Amanjeda sügisel 2015? Nendele küsimustele saab vastuse Disainiöö eelviimasel õhtul Amanjeda Galerii-Butiigis, ikka aadressil Kentmanni 6.


Amanjeda rõivakollektsioonid on loodud meestele ja naistele, kes eelistavad autentsust, funktsionaalsust ja kompromissitut esteetikat.

Amanjeda kollektsioone iseloomustavad kõige paremini kolm omavahel tihedalt seotud uut ideed moedisainis – slow fashion ehk aeglane mood, power of green ehk roheline mõtlemine ja techno fashion ehk tehnoloogilised uuendused.

slow fashion - autentsus
- aeglane mood on samm edasi taaskasutamise ideest. Kui taaskasutamise eesmärgiks on kiirmoe jääkide ümbertöötlemine või lihtsalt odava tooraine kasutamine, siis nn. aeglase moe tunnusjooneks on autentsus. Kaasaegne maailm võimaldab omavahel kombineerida parimat – kohalike käsitöömeistrite oskused ja rahvusvahelise tööstuse põlvkondade pikkused traditsioonid. Anonüümse kiirmasstootmise vastandina on slow fashion personaalne. Sarnaselt väärt veinide tootjatele teab kvaliteetkangaste tootja millistelt mäenõlvadelt on pärit villakiud, mida oma kangaste jaoks kasutab. Tooraine ostetakse otse valitud villakasvatajalt, mitte rahvuvahelistelt villabörsidelt, tootmine on loodust säästev ja inimesi väärtustav. Slow fashion tähendab põhjalikkust igal tasandil, väga tähtsal kohal on inimestevaheline usaldus ja koostöö, austus ja lugupidamine ümbritseva keskkonna vastu. Väärtuslikud materjalid, oskuslik töö ja läbimõeldud disain on aeganõudev kombinatsioon, tulemuseks on kvaliteetsed ja stiilsed garderoobipärlid pikkadeks aastateks, mida ei tihka ära visata ega lasta “taaskasutada”.

power of green - loodussäästlikkus
roheline mõtlemine moedisainis tähendab materjale, milles on kasutusel looduslikud värvitoonid, villalambad kasvatatakse ökoloogiliselt tasakaalustatud karjamaadel, puuvilla kasvatatakse kemikaalide abita. Niisugune tooraine on kallis, kuid keskkonda säästev. Väärtuslike kangaste valmistamine nõuab täpsust, hoolt ja armastust. Nii on luksuskangaste tootmine Itaalia, Prantsusmaa ja Inglismaa pikkade traditsioonidega perefirmade pärusmaa – vabrikud peituvad rohelusse, samas kõrval on pere viinamarjaistandus. Nii loodus kui inimesed on hoitud, toodetud kangad on vastupidavad, puhaste värvidega ja peene koega.

techno fashion - innovatsioon
Moodne tehnoloogia võimaldab rõivaste tootmist tellimuspõhiselt Made-to-Measure teenusena vältides ületootmist ja garanteerides ideaalse istuvuse. Perfektse lõike ettevalmistamine on kõige vastutusrikkam ja ajamahukam lõik rõiva elutsüklis. Näiteks koosneb klassikaline meeste pintsak ligikaudu 60 erinevast detailist. Konkreetse tellija jaoks käsitsi muudatuste tegemine võtaks aega päevi, Made-to-Measure tarkvara abil toimub see protsess aga sekunditega. Niisuguste digitaalsete mudelite ettevalmistamine on keerukas ja ajamahuks protsess, kuid tulemuseks on paindlikkus disainis ja hindades ning kindel kvaliteet.

* Disainööl on disainisõpradele on ostlemis- ja tellimissoodustus miinus 20%, avatud on leiunurk.


AMANJEDA GALERII-BUTIIK
Kentmanni 6, Tallinn
www.amanjeda.com