X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Charles Landry

Charles Landry tööks on aidata linnadel üle maailma saavutada maksimumi oma võimalustest. Ta on laialt tunnustatud kui esineja, autor ja uuenduste läbiviija, kes on kaasatud projektidesse, mis käsitlevad muutusi linnades. Charles, jäädes sõbralikult kriitiliseks, teeb tihedat koostööd otsustajatega kohalikul tasandil, aidates leida sobivamaid ja originaalsemaid lahendusi raskesti lahendatavatele dilemmadele nagu uuenduste ja traditsioonide ühendamine, rikkuse loomise ja sotsiaalse meeskonnavaimu tasakaalustamine ning kohalik eristuvus ja ülemaailmne orientatsioon.

Rahvusvaheliselt tunnustatud autoriteet Charles kasutab palju oma kujutlusvõimet muutuste loomiseks linnades; ta on töötanud ja andnud loenguid 60 riigis ning aidanud mõista, kuidas me hindame ja rakendame oma võimalusi linnade nö taasleiutamiseks. Tema Loomingulise Linna Indeks (Creative City Index) on võimas tööriist linnade loov-ökosüsteemide mõõtmiseks. Charles on kirjutanud enam kui tosinajagu raamatut, millest viimane, Cities of Ambition (Auahned linnad), mis põhineb tema enimtuntud tööl The Creative City (Loominguline linn), avab meile ülemaailmseks liikumiseks kujunenud mõiste „Tööriistakomplekt linnauuendajatele“.

Tema raamat The Art of City Making (Linnategemise kunst) sai hiljuti veebilehel , mis käsitleb raamatuid, mis üldse kunagi kirjutatud linnade „tegemisest“, teise auhinnalise koha. Teised tema raamatud räägivad linnade hingest, multikultuursusest ning kultuurist ja kaubandusest.

Disainifestivali raames räägib Charles Landry teemal “Loominguliste linnade minevik, olevik ja tulevik ”.
Rohkem lugemist: www.charleslandry.com

Kogu seminari kavaga tutvu SIIN