X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Culture.pl esitleb: VeryGraphic. 20. sajandi Poola disainerid & Ebatavaline.

Sel aastal esitleb Culture.pl kaht kõige olulisemat disainalast publikatsiooni – VeryGraphic & Ebatavaline, mis sisaldavad ülevaadet Poola disaini ajaloost.


Poola disain on välismaal suhteliselt vähe tuntud, ehkki tal on väga rikas minevik. Ebatavaline on esimene märkimisväärne ülevaade Poola tootedisainist - mööblist, tekstiilist ja rõivastest, samal ajal kui VeryGraphic esitleb Poola graafilise disaini pärandit alates Poola Posterikooli aegadest kuni vähemtuntud saavutusteni graafilise tarbedisaini vallas.

Ürituse korraldavad Disainiöö festivali raames Culture.pl, Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseum ning Poola Saatkond Tallinnas.

Culture.pl: Poola kunstnike ja disainerite tutvustamine üle kogu maailma.
Culture.pl, Adam Mickiewicz Instituudi juhtiva brandi eesmärgiks on tutvustada Poolat ja Poola kultuuri välismaal. Poola disainile pühendatud rubriigist saab informatsiooni viimaste trendide ja Poola disainerite uuemate projektide kohta. Poola disaini ülemaailmne tutvustamine ja selle püsiv toetamine on Adam Mickiewicz Instituudi üks prioriteetidest. Disain on platvormiks Poola kaasaegse kultuuri tutvustamisel ning loovuse propageerimisel.

* Samal ajal on võimalus vaadata ETDM-s ka hulgaliselt teisi näituseid
TÄPSEM INFO SIIN