X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Daniel Charny


Professor Daniel Charny on disainer, kuraator ja disainivaldkonna edendaja.

Teadusstuudio From Now On, mille kaasasutaja ja direktor Daniel Charny on, võib uhke olla selliste klientide üle nagu Briti Nõukogu, Cathedral PLC ja Disainimuuseum. Charny on ka 17 riigis kasutusel oleva loomingulise disainiplatvormi „Fixperts“ kaasasutaja ja direktor. Ta on kureerinud mitmeid suuri kaasaegseid disainishow´sid, kaasaarvatud suure heakskiidu pälvinud Victoria ja Albert´i muuseumi ja Käsitöönõukogu näitust „Loomise vägi“. Olles rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert, osaleb ta erinevatel konverentsidel, ajurajudel, disainivaldkonna žüriides ja professionaalsetes nõustamiskodades.

Kokkuvõte Daniel'i ettekandest:
Maailm muutub ning koos sellega ka disainerite, tarbijate ja tootjate rollid ja omavahelised suhted. Selle tõdemuse valguses tutvustab prof. Daniel Charny esmatähtsaid muutusi ja uusi suundi, mis peamiselt kerkivad esile lähtuvalt tootmiskultuurist.

Arutlusele tulevad sellised teemad nagu kasutaja-tootja, massiline kohandamine, avatud disain, tsirkulaarmajandus, jaotav majandus, avatud innovatsioon ja asjade parandamise ja kordategemise asjakohasus.

Oma ettekandes "Mõistlik olemine" analüüsib kõneleja stuudio From Now On projektide „Loomise vägi“, „Fixperts“ ja „Central Research Laboratory“ mõjukamaid trende ja perspektiive.

Tutvu kogu seminari kavaga SIIN