X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Disaini(heategevus)oksjon

Üritus pakub disainihuvilistele ja kollektsionääridele ainulaadse võimaluse soetada unikaalseid esemeid, millel on jutustada oma lugu. Enampakkumisest saadud tulu läheb heategevusfondi, millega toetatakse eesti disainitudengite õpinguid välismaal.


Disainioksjon sai alguse 2006. aastal eesti disainerite ning disainitudengite autoriloomingust. Igal järgneval aastal oleme austajaid kogunud ja põnevust tekitanud uue kollektsiooniga, mis koosneb 21’st unikaalsest esemest.

Seekordses valikus on unikaalseid ainueksemplare tuntud disaineritelt, tudengite töid, heas korras esemeid Estoplasti ja Tarbeklaasi toodangust, lisaks mõned üllatused. Tarmo Luisk paneb välja oma põrandavalgusti prototüübi, mis on just sama vana kui Disainiöö – 10 aastat. Spetsiaalselt loovad uue toote oksjonile Maile Grünberg, Stella Soomlais, New Vintage by KRISS. Eesti disaini ridu rikastavad mõned välismaised haruldused nagu näiteks algupärane Rolling Stones´i kontserdiplakat Eestis elava briti kollektsionääri kogust ja üks kaunis tool itaalia disainerilt Paolo Favarettolt. Tool tuleb ka Elke Mööbli kaudu rootsi disainerilt Johan Lindstenilt.  Paljud välismaised ja Eesti autorid on ka ise kohal ja jagavad vahetult „loomise lugu“. Tund enne oksjoni algust võimalik tooteid lähemalt vaadata ja taustaks keerutab plaate Leslie da Bass, kes lubas ka omalt poolt ühe disainirariteedi välja panna. Oksjonit juhib Signe Kivi!

Enampakkumisest saadud tulu läheb heategevusfondi, millega toetatakse eesti disainitudengite õpinguid  või töötubasid.

Üritus on piletiga - OSTA SIIT
TAGASI FESTIVALI KAVA JUURDE