X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

EKA uut maja tutvustav ekskursioon “2 in 1” soovi korral lõunaampsuga ÖKU-lt

R 18.09
kl 13:00
Näitus
Sissepääs: Tasuta

@ EKA uus hoone
Ekskursioon on TASUTA.
Kes soovib tabada kaks kärbest ühe hoobiga ning ekskursiooni ühendada ka lõunasöögiga (5€), andku endast märku 17. septembrini.


Kutsume Teid vihmasel sügispäeval väikesele retkele Kalamaja ja vanalinna piiril asuvasse ajaloolisesse vabrikuhoonesse, mis saab juba õige pea koduks Eesti Kunstiakadeemiale. Eugen Habermanni arhitektuurikavandite järgi 1932. aastal valminud hoones on aegade jooksul töötanud mitmed Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini tudengid ja vilistlased, kelle kavandatud tekstiilitooteid on leidnud tee paljude eestimaalaste kodudesse.
Ekskursioon koos püstijalu lõunaga kohalikelt toidutegijatelt (Foodtruck ÖKU – toidumärksõnad: värvikirev Eesti sügis). Ekskursiooni viivad läbi arhitekt Toomas Paaver ning uue maja projekti autorid EIk Hermann ja KUU arhitektid, rääkides üheskoos maja ajaloost ning tuleviku visioonist.
 
// Toomas Paaver on arhitekt, EKA doktorant. Koostas 2014. aastal EKA Kotzebue õppehoone ehitusprojekti arhitektuurivõistluse lähteülesande. 2015. a tunnustati teda Noore Arhitekti Preemia konkursil eripreemiaga, senise silmapaistvalt mitmekesise töö eest avaliku ruumiga.
 
Kuu arhitektid (Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv) on uue põlvkonna noored tegusad arhitektid ning EKA õppeõud ja Eesti Kunstiakadeemia (uue maja) arhitektuurivõistluse võitjad.
 
Eik Hermann on Eesti uue põlvkonna filosoof ja EKA õppejõud, samuti EKA uue õppehoone projekti kaasautor.
 
ÖÖ kulinaaria ehk ÖKU on kodumaisest hooajalistest toidust inspireeritud tänavagurmee. Integreerudes Disainiöö programmiga, loob ÖKU hubase kohvikunurga, pakkudes vahepalasid festivali vältel erinevate ürituste raames. //


Ekskursioon + lõuna = 5 eurot
Piletimüük kuni 17. september - OSTA PILET
*Kes tahavad niisama ekskursiooni kuulama tulla, võivad seda teha ilma registreerimata.

Asukoht: EKA uus maja @ Põhja pst 7/Kotzebue 1


TAGASI KAVA JUURDE