X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Infograafika töötuba (Tijn Nelemans)

Tijn Nelemans tutvustab töötoas selget, lihtsat ja lõbusat meetodit kõige erinevamate probleemide visualiseerimiseks.


Infograafika on mõeldud meie abistamiseks erinevate probleemide puhul. Igapäevane infograafika juhatab sind linnas vajalikku kohta, abistab ühistranspordiga liiklemisel, tutvustab uusi kodumasinaid või abistab autoga liiklemisel. Need toodud näited on sellised, mida me kõik kasutame, ise sellele tähelepanu pööramata. Samas on infograafika abiks ka keerulisemate probleemid puhul nagu õppematerjalid ja teadusuuringud.BiograafiaTijn Nelemans on Hollandi päritolu graafiline disainer ja illustraator, kes praegu töötab Tallinnas. Õppis graafilist disaini Lyceumis Rotterdamis, B.A illustraatorina Willem de Kooning Kunstiakadeemias Rotterdamis.
Tijn´i tööde visuaalne stiil on esteetiliselt nauditav ning samas informatiivne. Illustraatorina töötades püüab ta võimalikult mõjuvalt oma info sihtgrupile edastada. Tijn saab tänu oma oskustele kasutada töödes erinevaid meediaplatvorme.


Tema personaalses loomingus on rohkem vabadust, ta näeb ka reaalsuse moondunud poolt. Oma käsitsijoonistatud visanditest konstrueerib ta arvutis värvilist graafikat ja maale.tijnnelemans.nl