X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Disaini ajatelg Kaubamaja vaateakendel

Avamine:
K 16.09
kl 09:00
Näitus
Sissepääs: Tasuta


Avatud:
N 17.09 kl 9-21
R 18.09 kl 9-21
L 19.09 kl 9-21
P 20.09 kl 9-21
@ Tallinna Kaubamaja
Disainiöö ja Kaubamaja juubeldavad koos, pannes kokku Eesti disaini ajatelje Tallinna Kaubamaja vaateakendele koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum alates 2. septembrist 2015. Müügile tuleb üle 30 Eesti disainimärgi, kes pakuvad kodumaist moeloomingut, kodusisustus ja ehtedisaini. Vaateaknad kujundab teatrikunstnik Mae Kivilo.

Juba 55 aastat jalustrabavat moodi, parimat teenindust, inspiratsiooni ja positiivseid üllatusi. Terve suur hulk unustamatuid aastaid, kõik kordumatud ja omamoodi erilised. Selle aja jooksul on Kaubamajal olnud rõõm kliente kostitada kõige vajaliku, uue ja huvitavaga. Riigikorrad ja rahaühikud on vahetunud, aga sama hea vana sõber Kaubamaja seisab ikka oma kohal.

Juubeliaasta puhul tervitatakse saabuvat sügist eriliselt väärikalt, mil Kaubamajast võib leida suuremas mahus Eesti disaini kui kunagi varem. Kodumaist moeloomingut, kodusisustus ja ehtedisaini pakuvad uutest Eesti disaineritest kaubamärgid: August, Bless This Mess, Stuudio Nahk, Kätlin Kaljuvee, Kadri Kruus, Swärk, Ewald, Dadamora, Laura Kallasvee, Talken Disain, Oot-Oot, Kesselhaus, Prints by TM, 4Room, Bolrealis OÜ/Jaanus Orgusaar.

Lisaks veel on esindatud Monika Järg, Toivo Raidmets, Tõnis Vellama, Tarmo Luisk, Maria Rästa, Liina Viira, Dotti, AnnKris Glass, Mario Kroon, Kadi Hektor, Maria Sidorenko, Leonardo Meigas, Marion Isabelle Varik, Helina Nelis, Evelin Kummel.
Kindlasti pöörake tähelepanu ka Kaubamaja tn poolsetele küljeakendele, mille on ise kujundanud Augusti ja Reval Denim Guildi disainerid omade brändidega.

Üritus jääb avatuks kuni novembri esimese nädalani.

TAGASI PROGRAMMI JUURDE