X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

Lambikoht, avamine

Tijn Nelemans'i solo näituse ametlik avapidu R18 September kl 18:00
Aadress: Telliskivi 60A, endine Pokaal'i veinibaar
Lambikoht on kaasaegne kunsti stuudio, kus saab nautida ainulaadset kunsti ja muusikat.


NB! Näitus on avatud terve septembri ja seda saab külastada tööpäeviti 17:00-20:00

Tijn Nelemans loomingust
Lapsepõlves oli mul illustreeritud raamat loodusest. Olin vaimustuses, kuidas pliiatsitõmmetest kokku moodustus pilt. See oli tõeline maagia. Sellest hetkest alates hakkasin ma jäädvustama läbielatut visandivihikusse, läbi joonistuste said tõeks minu fantaasiad. Heitke pik minu visandivihikusse ja te näete, millest ma mõtlen. Ise kutsun ma neid joonistusi vaimupiltideks.
Kui mul avanes võimalus joonistada täis tühja hoone seinad, tahtsin ma täita kogu ruumi oma vaimupiltidega. Need elusuurused seinajoonised tunduvad ilmuvat teisest dimensioonist.

Mis on tänavakunst?
Tänavakunst on avalikus ruumis tekkinud visuaalne kunst, mida võib kohata väljaspool traditsioonilisi kunstisaale. Termin muutus populaarseks 1980ndatel seoses graffiti levikuga ja jätkab oma võidukäiku ka praegu. Graffiti juured on 80ndate Ameerikas. Nii illustraatoritel kui visuaalse kunstiga tegelejatel on graffitist palju õppida. Tegelikult on tänapäevakunstis graffiti mõjutusi tunda kõikjal.
Mind seob graffiti tegijatega see kirg, mille jälge soovime endast maha jätta.

Mind võlub kõik kummaline ja üleloomulik ja ma soovin oma mõtteid jagada neid seinale joonistades. Minu looming on inspireeritud kubismi ja sürrealismi kooslusest.


CONTACT
Tijn Nelemans

tijn.nelemans@gmail.com
+372 56 12 04 19

Facebook page > https://www.facebook.com/pages/Lambikoht/1594973917410553
Website artist > www.tijnnelemans.com