X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

LOENGUSARI: "Mina olen disainer. Aga mina olen arhitekt." - Silver Liiberg

Silver Liiberg
Eesti Disainerite Liit koostöös Tallinna Arhitektuuribiennaaliga viib Disainiöö raames läbi loenguarja, kus disainerid ja arhitektid tutvustavad oma loomingut läbi 5 õppetunni. Üheks esinejaks on arhitekt Silver Liiberg.

Silver on arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Eesti Kunstiakadeemias. Õppimise kõrvalt on ta töötanud arhitektuuribüroodes ning pikka aega tegelenud rulatamisega.

Silveri projekt

Manual vol. Tallinn on Riias 2014. aastal alguse saanud tänavaspordi üritusesarjaga. Käesoleval aastal on selle toimumiskohaks Tallinna vanalinnas asuv Eduard Vilde monument. Selle peamiseks tegevuskeskmeks on installatsioon, mis ajutiselt paigaldatakse trepiastmestikule. Septembri kuu jooksul saavad rulatajad, trikiratturid ja teiste valdkondade harrastajad seal sõitu proovida. Ruumilised tähe motiivid on valmistatud betoonist ning on kavandatud monteeritavatena, mida pärast üritust teisaldatakse teistsugusesse linnaruumi uute kasutuskohtade tekitamiseks. Lisaks objektidele on kutsutud rääkima välismaalt arhitektuuri ja alternatiivse kultuuri ühendavate porjektide autoreid.


Loengusari "Mina olen disainer. Aga mina olen arhitekt" on tasuta.
Tutvu kogu üritusega SIIN.