X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

XI Tallinn Design Festival "Redifining Design" 15-18. september 2016
 XI Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 15.-18. september  2016

"Redefining Design"


Sel sügisel käivitub taas Eesti mainekas disainifestival luues disainihuvilistele erinevaid kohtumispaiku Tallinna kultuurisõbralikes paikades. Tulekul on XI Disainiöö. Kogu Tallinn on kaasatud; osaleda saavad kõik, kelles on peidus eksperimenteerimise pisik ja uudishimu. 


Avatud on kõrgetasemelised disaini presenteerivad näitused, showroom-id, galeriid; professionaalide ja disainikoolide väljapanekud. Toimub rahvusvaheline seminar Redefining Design, kus sõna saavad uuendusmeelsed disaini eksperdid, kes annavad disaini mõistele uue tähenduse. Festivali traditsioonilisse kavasse kuulub PechaKucha õhtu,disainioksjon, töötoad nii suurtele kui väikestele, välkloengud, filmi- ja moeetendused


Näitustel saab tutvuda Eesti, Austria, Soome, Korea, Poola, Tśehhi, Slovaki ja Ungari uuema disainiga ning eraldi fookuses Baltimeremaade disain. Tähtsat rolli mängivad mainekad väliskülalised, kes toovad disainiuudiseid mujalt maailmast ning annavad hinnangu kohalikule disaini paremikule. Külalistele korraldatakse disainiekskursioone ja hoolt kantakse ka klubilise tegevuse eest.


Tallinna järjekordne disainifestival koondab olulisemad sündmused ajavahemikku 15-18.september. 2016.aasta on BRUNO tootedisaini- ja Eesti Disainiauhindade aasta. Pidulik auhinnagala toimub 16.septembril koos Eesti Disainikeskuse, ADC*Eesti ja Teenusemajanduse Kojaga. Nominentide näitusega saab tutvuda Viru Keskuses.

XI Disainiöö peamised toimumispaigad asuvad Kultuurikatlas, Heliose kinos, Arhitektuuri- ja Disainigaleriis. Satelliidid paiknevad üle linna. Linna ilmestavad Lux Matrix valgusinstallatsioonid.