X Tallinna disainifestival DISAINIÖÖ 17.—20.09.2015

Tuleviku disain? Disaini tulevik

VÄLISKÜLALINE: Dima Loginoff

Dima Loginoff

Valgustite müügiga tegelev bränd Hektor Light esitleb Disainiöö raames noort vene disainerit Dima Loginoffi, kes oma uute loodud valgustitega on maailmas kuulsate tooteloojate hulka asumas.


Kohtumine kõigi disainihuvilistega leiab aset reedel, 18. septembril Kultuurikatlas algusega 16.30 teemal «Dima Loginoff: the way in product design» Kavandatud tunnise kohtumise ajal räägib Dima endast ja oma loomingu sünnist inglise ja vene keeles. Moderaatoriks on Hektor Light.

 

Dima Loginoff on üks väheseid vene disainereid, kes on saavutanud kuulsuse läänemaailmas viimase paari aastaga, annab ülevaate  ajakiri Elle Decoration. “Super Dima! “kirjutab temast Harperi Bazaar. Ta on valgusteid disaininud maailma tuntud kaubamärkidele nagu Artemide, Studio Italia Design, Axo Light, Evi Style jt. 

Tema loodud tooted on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, sealhulgas IF tootedisainiauhinna ja Red Dot’i. Näiteks ajavahemikus 2009-2010 pälvis 14 tema disainitud toodet  International Design and Design Award autasu Prantsusmaal.

 

Dima on noor. Ta on sündinud Moskvas 1977 aastal. Peale 10 aastast karjääri juuksestilistina tegi ta suure pöörde ning lõpetas 2008. aastal Moskva Rahvusvahelise Disaini ja Interior Design kooli. Tema varasem suur huvi interjööri disaini vastu muutus hobist tema peamiseks kutseks ja tähelennuks.

 

Tänaseks on tema töid tutvustanud paljud interjööri ajakirjad nagu INTERNI, DOMUS, MARIE CLAIRE MAISON, ELLE DECORATION, HARPER’S BAZAAR, ICON jt. 2010 aastal oli Dima nominendiks ajakirja Elle Decoration rahvusvahelisel disainivõistlusel  AASTA NOOR DISAINER. Vene juhtiv disainiajakiri Inerior+disain valis Dima maailam 10 disaineri hulka, kes saavad mõjutama disaini tulevikku. Täna annab ta juba ise seminare ja loenguid. Üks teemadest kannab pealkirja” Algaja disaineri peamised vead”.

 dimaloginoff.com